Jump to content

Malaysian Guild XD [Tempat sembang muhong ]

Bee (Kagiesha)
 Share

Recommended Posts

Hyee & Salam..saya new player..but not yet started -.- adoiii..sesiapa tolong please..dah 2 hari aku study semua topic dalam forum..pasal tak dpt login game >.<

so,mostly said it is antivirus problem kan? AV kena off kalau nak main celes luna..ok..AV saya dah off..Windows Defender? pun sudah kasi off..cari dalam folder celes luna online "celestiapatch" lepas tu delete..then repatch semula..pun sudah..program compatibilty? semua jenis yang ada dalam lappy saya dah cuba..window xp (pack 2,pack 3) window vista..window NT pack 4..semua dah cuba..window aku skang ni window 7 ultimate..directX direct 3D semua updated..game lain main ok ja..lagi tinggi requirements dari celes luna nih..tapi still problem >.< tak dpt nak login..aku baru main..id baru..tak de kene banned pun..bila tekan start..downloading update08.luna,update09.luna,update09-2.luna..semua dah dpt..lepas tu tekan start..dapat masuk..ada kluar tempat nak taip id & pass..bila aku taip id contoh: 1345  pass : 1345 dup dap..tetiba crashed..celestia luna has stopped working..bila tengok details..APPCRASH lunaclient.exe..aku tgk dalam folder celes luna..ada lunaclient.exe tu..tak da kene quarantine pon..nak quarantine camne =.= AV pon dah unninstall..haha..peninggggg + geram argh! apa lagi nak kene buat ni? tolong la..ke ade installer baru? dekat website tu..dah 3 kali aku download..time download tu AV dah tak de pon..tak da file yang kena delete pon..firewall pon dah off + add to exception list..T.T nak sangat main celes luna..dulu 2009 ada main 5 bulan..pastu quit..ok je time tu == please anyone help..mungkin boleh post link file LUNAClient.exe kat sini? aku nak file tu je..nak pastikan file yang aku pakai ni rosak ke tak..thanks in advance..

Regards,

PakAbu

todiaaa pak abu pnya karangan berjela-jela, apepn cantik dp tu pkai kek cheese, tp lg cantik klau pkai dp cheese berries dri Secret Recipe..ahahah!!.

actually sy ta la pro mne sngt, tp try la brp cara, MUNGKIN dpt membantu ;o

1. try dlu disable User  Account Control Setting,then ambik yg Never Notify

2. try run Luna Patcher/Client as Administrator, right clock je kt client then ambik yg run as administrator.

klau ikutkan Windows 7 ultimate tu tade masalah pn dan klau da ckp spec kira power da kira bkn masalah komp la, dan klau da try antara 2 cara tu x jln jgak..try la main game ni pkai VMware Player, klau ada VMware ni snng la..jd kita bole test sama ada OS prob ataupn something, klau nk try WMware ni kna la install OS kt dlmnye..tu jelah yg bole membantu..klau xdpt jgak tatau la..sy cuma manusia biasa yg kekurangan ilmu didada :)

Rindu nyee kat puak sungai nie ;-;

Orang Hutan Belum..sy winduwww awkkkk Q_Q

->Suzy
1.User Account Control setting tu..memang dah choose yang never notify dah..
2.Run As Admin pun sudah..
tu yang pening tuh..haha..semua dah cuba..3 hari pulak -.- study forums..pasal problem log in..
erm..yang VMware tu blom la..kene install OS? OS pun tak tau apa dia..hahah..tak pe la..susah sangat nak main celes luna nampaknye..
tunggu je la bila2 kalau ada client baru..yang latest..baru try lagi..
btw..suzy or sesiapa kat sini..boleh tak tolong post kan link file LUNAClient.exe kat sini? upload la kat mana2 web..
meh letak link kat sini..nak cuba ja >.< mana tau boleh..rasanya macam file tu yang problem..nak kata ade file kene delete..
AV pon tade -.- windows defender dah off..
ok. thanks semua for replying..

Regards,
PakAbu

Assalamukalaikum saya baru main game CL luna nie so ada tak guild yang boleh ambik aku and guide aku untuk game nie really need help ASAP

Also btw nak tanya game nie pay to win?? or play to win

Orang Hutan Belum..sy winduwww awkkkk Q_Q

awak dah pindah kamu lain ke ? D: lama ta nmpk batang hidung !

Assalamukalaikum saya baru main game CL luna nie so ada tak guild yang boleh ambik aku and guide aku untuk game nie really need help ASAP

Also btw nak tanya game nie pay to win?? or play to win

waalaikumusalam .

nanti p ALKER HARBOR Channel 7 . cari guild nama LAWLESS. tu guild budak2 malay. ckp na join guild. nnti meke invite.

Kalau meke ta jawab mean meke afk la tu so note je meke ye .

• Upvote 1

awak dah pindah kamu lain ke ? D: lama ta nmpk batang hidung !

waalaikumusalam .

nanti p ALKER HARBOR Channel 7 . cari guild nama LAWLESS. tu guild budak2 malay. ckp na join guild. nnti meke invite.

Kalau meke ta jawab mean meke afk la tu so note je meke ye .

^ dia sndiri ta pnah na on :v

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...